Zapraszamy do naszego gabinetu: Wojska Polskiego 1/27 w Puławach
81 888 01 89
Laser Ginekologiczny

Ginekologia Estetyczna

Laser dla kobiet

Jest to nadmierne rozciągnięcie pochwy, będące częstą konsekwencją porodów (zwłaszcza tych wielokrotnych), to źródło dyskomfortu oraz uciążliwa dolegliwość zaważająca na codziennym życiu kobiety. Może prowadzić do poważniejszych powikłań zdrowotnych, takich jak: wypadanie macicy lub nietrzymanie moczu czy kału. Bywa również powodem nieudanego życia erotycznego, a także związanych z nim problemów emocjonalnych. VRS można jednak skutecznie leczyć przy pomocy różnych metod. Za najskuteczniejszą z nich uznaje się laseroterapię.

Nietrzymanie moczu stanowi kłopotliwy problem. Jest on na tyle wstydliwy, że często przemilczany i zupełnie pomijany. A wbrew pozorom jest bardzo powszechny i boryka się z nim około 30% kobiet w wieku od 35 do 44 lat. Problem zazwyczaj pojawia się po porodzie lub w czasie menopauzy, ale dotyka również kobiety, które nigdy nie rodziły. Zazwyczaj spowodowany jest osłabieniem mięśni Kegla. Jednym ze sposobów leczenia tej dysfunkcji jest laseroterapia.

Z wiekiem kobiety zaczynają odczuwać coraz więcej dolegliwości w miejscach intymnych. Srom traci jędrność i sprężystość, pochwa staje się luźniejsza, zmniejsza się również poziom jej nawilżenia. Te czynniki wpływają na wszystkie obszary życia – od zdrowia (otarcia, infekcje, suchość pochwy), przez obniżenie samooceny, po pogorszenie jakości współżycia seksualnego. Powyższe przypadłości obserwują u siebie zarówno kobiety w okresie menopauzalnym i pomenopauzalnym, jak i młodsze – po porodach naturalnych. Sposobem na odmłodzenie śluzówki pochwy jest laseroterapia.

Blizny okolic intymnych, spowodowane najczęściej porodem (zwłaszcza wielokrotnymi, gdy kobieta rodziła siłami natury) w sposób szczególny obniżają komfort życia a także mogą wywoływać związane ze specyficzną lokalizacją dolegliwości. Nie tylko pogarszają one estetykę tej okolicy ciała, ale mogą również powodować dolegliwości bólowe oraz zmniejszenie satysfakcji z pożycia seksualnego, wynikające zarówno z odczuwania zawstydzenia, jak i odczuwanego dyskomfortu. Redukcji zmian można dokonać przy użyciu leczenia z użyciem lasera.

Jest to zabieg nieinwazyjny, nie związany z przerywaniem ciągłości tkanek. Laser frakcyjny dwufazowy CO2, działa na zasadzie obkurczenia tkanek, poprzez wytworzenie wielu tysięcy mikro nakłuć, w tym przypadku śluzówki pochwy, bez doprowadzania do przerwania ciągłości tej śluzówki. Wtórnie dochodzi do procesów reperacji, naprawy w okresie kilku tygodni i w związku z tym obkurczenia tkanek pochwy, zrewitalizowania, czyli odnowienia śluzówki pochwy.

  • obkurczenie narządu rodnego
  • leczenie nietrzymania moczu
  • leczenie zaburzeń wydzielania pochwy
  • działanie przeciwzapalne, poprawa odporności
  • leczenie dyspareunii
  • odmładzanie, ujędrnianie i wybielanie warg sromowych

Zabieg jest najczęściej bezbolesny. Pacjentki odczuwają nieznaczne ciepło. W przypadku zewnętrznych narządów płciowych, na 15 minut przed zabiegiem na okolice zabiegu nakładany jest krem znieczulający.

Efekt jest odczuwalny już po jednym zabiegu. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, zwykle należy jednak powtórzyć procedurę. Kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 tygodni.

Po wykonaniu zabiegu pacjentka od razu wraca do codziennej aktywności, przy czym:

Może wziąć prysznic następnego dnia po zabiegu

Może wziąć kąpiel 7 dni po zabiegu

Może odbyć stosunek płciowy 7 dni po zabiegu

  • miesiączka
  • ciąża
  • infekcje stref intymnych
  • choroby nowotworowe

Zalecenia przed zabiegiem:

Przed zabiegiem należy wykonać badanie ginekologiczne i cytologiczne.

+48 81 888 01 89

Zapisz się na wizytę już dziś!